Sport a Pásztrovölgyi Iskolában

Munkaközösségünk megalakulása óta arra törekedett, hogy a városi sportélet szerves része legyen. Nagy hangsúlyt kap diákjaink mentális és fizikai képességeinek fejlesztése. Több sportágban megyei és országos eredményekkel büszkélkedhetünk.

Legfontosabb Eredmények


Iskolánk kiemelten kezelt sportfoglalkozásai

Alsó tagozat:

 • Játékos sportvetélkedő
 • Grundbirkózás
 • Atlétika
 • Torna
 • Röplabda
 • Kézilabda
 • Labdarúgás

Felső tagozat:

 • Kézilabda
 • Röplabda
 • Torna
 • Atlétika
 • Labdarúgás

Gimnázium:

 • Kosárlabda
 • Röplabda
 • Atlétika
 • Labdarúgás

Fontosnak tartjuk a szabadidő hasznos és tartalmas eltöltését is. Ennek érdekében szervezünk házibajnokságokat, vízi tábort, sí tábort, sport napközit, focitábort.Röpsuli Gyöngyös

RÖPSULI verseny Gyöngyös: Mini csapataink III. és V. hely. Gyermek csapataink: II. és V. hely. Gratulálunk!Éremeső a Megyei Leány Torna Diákolimpián

2017. február 8-án az Egri Pásztorvölgyi Általános Iskola és Gimnázium tornatermében lezajlott a Megyei Leány Torna Diákolimpia döntője. Három intézmény kilenc csapata indult három korcsoportban a versenyen. A cél a márciusban, Debrecenben megrendezésre kerülő országos elődöntőbe jutás volt.

Eredmények: csapatszinten az első és második korcsoportban 1. hely, harmadik korcsoportban 2. hely. Egyéniben Juhász Dóra (Arany), Oláh Noémi, Turbucz Panna, Juhász Jázmin (ezüst), Nagy Loretta (bronz) helyezéseket értek el. Gratulálunk minden részvevőnek, és találkozunk az országos elődöntőben: Balassa Márta felkészítő tanár.Szolnok VOLLÉ-2020 Röpisuli

2015. december 06-án Mini vegyes röplabda csapataink Szolnokon a Magyar Röplabda Szövetség VOLLÉ-2020 Röpsuli Program versenyén II. és V. helyezést értek el. A csapat tagjai az 5. a osztály tanulói: Gallovics Hanna, Görömböly Virág, Schindler Alexandra, Sápi Franciska, Szarvas Eszter,Kovács Nikolett,Tóbiás Ádám, Nagy Denisz, Juhász Bálint és Vas Olivér.

description description


Íjászat

Prokaj Kiara 11.a osztályos tanulónk a magyar hagyományokat őrizve ÍJÁSZATBAN jeleskedik. Nyáron több versenyen is részt vett.

3D IAA Országos Bajnokság (Borsodnádasd) I.hely; Terepíjász Országos Bajnokság (Alsóörs) I.hely országos csúccsal; Horvátország HDH-IAA 3D Íjász Európa Bajnokság I.hely; Gödöllő IFAA 3D Vadászíjász Világbajnokság I.hely.

Fantasztikus eredményeihez gratulálunk és további szép sikereket kívánunk!Vízilabda: Újabb PÁSZTORVÖLGYIS SIKER

description

Az első alkalommal Bakuban megrendezésre kerülő Európa Játékokon is lesz pásztorvölgyis diák. Az U 17-es nemzeti vízilabda csapat tagja, az iskola 10/B osztályos magántanulója Urvári Lili. Lili a legutóbbi bajnoki szezonban már a Szentesi Vízilabda Klub játékosaként szerepelt, ahol ifi korosztályban IV., míg serdülő korosztályban ezüstérmet szerzett. Jelenleg a korosztályos válogatottal az Európa Bajnokságra készül, amelyet Azerbajdzsán fővárosában rendeznek meg június közepén az I. Európa Játékok keretén belül.LABDARÚGÓ DIÁKOLIMPIA I. KORCSOPORT

description

Eredmény: Városi I. hely, Megyei III. hely! Csapattagok: Németh Boldizsár, Szemán Gellért, Krisztián Patrik, Cseh Bálint, Molnár Gábor, Fükő Dominik, Bolla Norbert, Farkas Levente. Gratulálunk a csapatnak!Pásztorvölgyi Sport 2015: Röplabda, Kosárlabda

description description


Röplabda Korcsoportos Diákolimpia: Megyei Döntő - Aranyérem!

description description


PÁSZTORVÖLGYIS SIKER A DIÁKOLIMPIÁN

description

Cseke Petra 7.a osztályos diákunk 100 méteres pillangóúszásban V. helyezést ért el a diákolimpia országos döntőjében. Szép sikeréhez szívből gratulálunk! Oklevél.Pásztorvölgyi Sport: RSG

description

Ritmikus gimnasztika sportágban Sápi Franciska (4.a) az ESR SK versenyzője 2014.11.02-án Kaposváron megrendezett Crystal Kupán szabad és karika gyakorlatával is az első helyen végzett. Gratulálunk!Pásztorvölgyi Sport: Röplabda

A diákolimpián Röplabda IV. korcsoportos leánycsapatunk a Megyei Döntőn II. helyezést ért el, így az ORSZÁGOS SELEJTEZŐBE jutott. Ezzel párhuzamosan a megyei döntőt megnyerve ORSZÁGOS ELŐDÖNTŐBE jutott a III. korcsoportos leány és fiú csapatunk. Gratulálunk!Urvári Lili kiváló eredmény után utazhat Hollandiába

description

2014. február 17. és 21. között Hollandiában készülnek a '98-as korosztályhoz tartozó lányok. Urvári Lili harmadik helyen végzett az 1998-as születésű lányok számára tartott válogatott felmérőn. A ZF-Eger játékosa így egyértelműen bekerült a hétfőn Hollandiába utazó keretbe, amelynek tagjai február 17. és 21. között készülnek majd. Sok sikert kívánunk neki!Pásztorvölgyi éremeső a megyei tornaversenyen!

Iskolánk adott helyet a január 29-én zajló megyei tornaversenynek. A tornán 3 korosztály 12 csapata és közel 90 versenyzője mérte össze tudását. A pásztorvölgyis tornászok az I. korcsoportban ezüst, míg a II. és III-IV. korcsoportban, aranyérmet szereztek. Ezzel mindhárom csapatunk bejutott a március elején tartandó torna diákolimpia országos elődöntőjébe!A csapatok tagjai és az egyéni helyezések:

I. korcsoport:

 • Kőnig Antónia (arany)
 • Kis Alexa (bronz)
 • Tuza Zille
 • Markesz Dóra
 • Görömböly Virág
 • Mohamed Szemira
 • Kakuk Margit

II. korcsoport:

 • Markesz Noémi (arany)
 • Juhász Jázmin (bronz)
 • Juhász Daniella
 • Mohamed Emira
 • Bakos Kinga
 • Varró Lili

III.-IV. korcsoport:

 • Petrányi Kitti (bronz)
 • Gróman Zsófia
 • Kiss-Szemán Hanna
 • Kiss-Szemán Sára
 • Kozma Kata
 • Paál Mariann

A csapatok felkészítője: Balassa Márta tanárnő. Szívből gratulálunk!VB ezüstérmesek!

description

Iskolánk tanulói Horváth Bence 7.b osztályos és Horváth Zsombor 4.a osztályos tanulók világbajnoki ezüstérmet szereztek korosztályukban, a Szerbiában rendezett Shotokan világbajnokságon! Szívből gratulálunk! További sikereket kívánunk sportágukban! Gratulálunk!