Németországi Kapcsolatunk


Schulsteckbrief

description

Unsere Schule, das Egri Pásztorvölgyi Általános Iskola és Gimnázium befindet sich in Nordungarn, in der Kleinstadt Eger mit 50.000 Einwohnern, die für ihre Universität „Eszterházy”, ihre Gymnasien und für ihre Weinkultur (Erlauer Stierblut, Erlauer Mädchentraube), die durch ihre Geschichte und ihr Heilwasser bekannt ist. Die Stadt Eger liegt 130 km östlich von Budapest am Fuße des Mátra und Bükk Gebirges.

Unsere Schule, die im Jahre 2018 sein 25. Jubiläum feiert, hat ein Gebäude im nördlichen Teil der Stadt. Das Besondere unserer Schule ist ihre Lage, ihr Äußere des Gebäudes und ihr Landstil. Sie liegt nämlich am Stadrand, im Grünen, im „Pásztorvölgy” Tal. ...weiterMiért érdemes németül tanulni?

description

Rengeteg ember beszéli, a tudomány egyik "anyanyelve", komoly érték a munkaerőpiacon, ha beszélitek - többek között ezért érdemes németül tanulni. A következő dokumentumban felsoroltunk és részletesen kifejtettünk nyolc okot amiért érdemes elkezdeni. ...továbbKERI-Szépkiejtési verseny

2019. március 19-én nyolcadik alkalommal rendezték meg a dr. Habis György német szépkiejtési versenyt az Egri Szakképzési Centrum Kereskedelmi, Mezőgazdasági és Vendéglátóipari Szakközépiskolában. Dr. Habis György az iskola jogelődjének német szakos nyelvtanára is volt. A versenyzőket Habis László polgármester, a néhai egri pedagógus, s nyelvtanár fia köszöntötte. A megmérettetésen 19 tanuló vett részt, 9 helyi intézményből. Iskolánkból Garai Balázs 9.a osztályos 6. helyezést, míg Komáromi-Nagy Márton 11.a osztályos tanulónk 9. helyezést értek el. Felkészítő tanáruk: Kántorné Urbán Csilla. Gratulálunk!Grüsse aus Deutschland

A németországi utazásunk, egyéb kirándulásainkhoz hasonlóan eseménydús volt, hiszen egy PVG-s csapattal csak izgalmas lehet egy túra. Vasárnap éjfélkor indultunk. Mindenkin láttam a fáradtság apró jeleit, még a szülőkön is, így érthető módon az utzás első óráiban nem sok kedvünk volt beszélgetni. Hajnali kettőkor azonban már együtt énekeltünk. Kilenc óra körül megérkeztünk Passauba. Először egy kilátóhoz mentünk, ahonnan az egész városra ráláttunk. Gyönyörű volt. A hideg idő ellenére rengeteg közös fotó és tájkép készült. Egy német idegenvezető volt a segítségünkre. A közös séta során szebbnél szebb épületeket láttunk, természetesen megismerkedtünk ezek történetével is. Ilyen volt a Városháza, a Duna mentén lévő járda, vagy a kolostor. Csilla néni és Réka néni fordított nekünk, így ez a túra különösen élvezetes volt. ...továbbEKE-Szépkiejtési verseny

2019. február 1-jén tizenegyedik alkalommal rendezte meg az Eszterházy Károly Egyetem Anglisztika és Amerikanisztika Intézete és Német Nyelv és Irodalom Tanszéke az Idegen Nyelvi Szépkiejtési Versenyt, amelyre a középiskolák utolsó két évfolyamán tanuló diákok jelentkezhettek. Tanner Tamás, iskolánk 12.b osztályos tanulója 7. helyezést ért el. Felkészítő tanára: Kósa Györgyi. Gratulálunk!